Víkendové výlety do Londýna

Túžite navštíviť Londýn ale netrúfate si na vlastnú päsť? Bráni vám jazyková bariéra? Nechcete cestovať sami ale ani vo veľkej skupine?

Často počúvame podobné argumenty kvôli čomu ľudia odkladajú návštevu Londýna. Preto sme sa rozhodli tento rok usporiadať výlety do Londýna. My (lektori Angličtina v Skalici) Londýn milujeme a žili sme tam niekoľko rokov. Radi sa tam vraciame a chceme vás zobrať so sebou!

Ukážeme vám Londýn tradičný so všetkými úžasnými pamiatkami, ale i miesta kde sa ako normálny turista nedostanete. Vieme kde sa dobre najesť, vychutnať si skvelú kávu alebo kde sú top miesta na clubbing a dobre vychladený pint Guinessu. Deti prevedieme po rôznych atrakciách a zoberieme ich na známe miesta z filmu Harry Potter.

Pripravili sme pre vás niekoľko víkendových termínov pre rôzne skupiny podľa záujmov: Rodiny s deťmi, Dospelý alebo Teens.  Nie je podmienkou aby ste boli naším študentom alebo vedeli po anglicky. Prihlásiť sa môže ktokoľvek a my budeme vaším sprievodcom po celý čas. Zabezpečíme letenky, transfer na letisko, ubytovanie s raňajkami, program. Viacej informácií ohľadne ceny, termínov a programu nájdete uvedené nižšie. S nami si víkend v Londýne užijete naplno a bez starostí, vychutnáte atmosféru tejto pulzujúcej metropoly a objavíte miesta ktoré nie sú na turistických mapách.

Aktualizácia! Termíny na jar 2020 budú zverejnené koncom januára. 

......................................................................................

Všeobecné informácie

Cena pobytu obsahuje:

 • 1x spiatočná letenka spoločnosti Ryanair Bratislava-London Stansted-Bratislava (vrátane všetkých letiskových a palivových poplatok, online check-in a malej príručnej batožiny)
 • transfer z a na letisko v Londýne
 • ubytovanie v hoteli The Sir Alfred Hitchcock Hotel v 2 alebo 3-lôžkových izbách
 • bohaté raňajky
 • sprievodcovské služby v slovenčine počas celého pobytu
 • Oyster Card na dobíjanie kreditu pre dopravu v meste
 • London Activity Book pre výlety s deťmi

Cena pobytu neobsahuje:

 • transfer z a na letisko Bratislava
 • podpalubnú batožinu 20kg (voliteľné)
 • priority boarding a batožinu v rozmeroch  55 x 40 x 20cm do 10 kg (voliteľné)
 • cestovné na mestskú dopravu v Londýne
 • cestovné poistenie
 • vstupy do pamiatok a na atrakcie
 • jedlo a pitie

Doplnkové a praktické informácie

PROGRAM

Program na výlety pre jednotlivé typy skupiniek si môžete pozrieť TU. 

Program je orientačný, môže sa líšiť podľa požiadaviek skupinky, počasia, tempa, záujmov skupinky.

Prihlásiť sa môže ktokoľvek, nie je podmienkou byť študentom Angličtina v Skalici.

Skupinka bude max 12-15 osôb. (vrátane detí v termíne Rodiny s deťmi).

Účastníci nie sú povinní sa zúčastniť skupinovej prehliadky mesta a aktivít, môžu mať vlastný program, radi poradíme s praktickými info.

 

POČASIE A OBLEČENIE

Počasie v Londýne je nevyspytateľné a zvyčajne v zimných mesiacoch nie veľmi príjemné. Odporúčame vrstviť oblečenie, teplejšiu jesennú bundu. Pršiplášť (praktickejší ako dáždnik).

Vhodnú obuv! Pohodlnú nepremokavú obuv, denne nachodíme množstvo kilometrov.

 

JEDLO A PITIE

Londýn je jedno z najdrahších miest a najviac sa to odráža na cene služieb. V cene zájazdu sú bohaté anglické raňajky. Ceny za priemerný obed sa pohybujú v rozmedzí 5 -20 £. Ceny alkoholických nápojov v puboch sú okolo 5  £ / pinta piva/ veľký pohár vína.

 

DOPRAVA V MESTE

Najrýchlejší spôsob dopravy je metro. Používa sa Oyster Card, karta na ktorú sa dobíja kredit. Oyster Card sa dá použiť v metre, nadzemnom metre, autobusoch a vlakoch. Deti pod 10 rokov cestujú zadarmo v sprievode platiaceho dospelého.  Deti 11-17 rokov majú zľavnené cestovné. Predpokladané denné náklady na cestovné od 10-15 £. (závisí od programu, počte prestupov a vzdialenosti).

Doprava z a na letisko: Priletíme a odlietame z letiska London Stansted, do mesta sa dostaneme autobusom alebo vlakom. Cesta trvá približne 1-1,5 hod.

 

PENIAZE

Menou je britská Libra. Peniaze je možno zmeniť v množstve zmenárni, vybrať z bankomatu alebo je možné platiť kartou. S výnimkou trhov je všade možno platiť platobnou kartou, bežne sa akceptujú platobné karty ako na Slovensku.

Náš odporúčaný rozpočet na víkendový výlet/ osoba je min 200-300 £. (dva-tri vstupy na atrakcie, jedlo, pitie, cestovné, drobné suveníry).

 

UBYTOVANIE

V cene výletu je zahrnuté ubytovanie v útulnom hoteli  The Sir Alfred Hitchcock Hotel v dvoj alebo troj- lôžkových izbách s kúpeľnou a raňajkami. Hotel sa nachádza v blízkosti stanice metra Stratford.

 

CESTOVNÉ DOKLADY

Občania SR cestujúci do Spojeného kráľovstva nepotrebujú víza za účelom turizmu. Občiansky preukaz alebo pas musia mať platnosť min 6 mesiacov od dátumu vstupu. Pre skupinku Teens, je potrebné doložiť splnomocnenie rodiča že súhlasí s vycestovaním dieťaťa.

ps. situácia s Brexitom a odchodom Veľkej Británie z EU je nejasná. V prípade uvalenia vízovej povinnosti po novembri 2019 pomôžeme s vybavením víz. Prípadné vízové náklady nie sú zahrnuté v cene.

 

CESTOVNÉ POISTENIE

Cestovné poistenie nie je zahrnuté v cene.

 

WIFI, ADAPTÉR

V UK sa používajú  iné typy adaptérov ako na Slovensku. Adaptér je možno zakúpiť na Slovensku ako i na mieste, cena je od cca 5 £.

Wifi sieť sa nachádza vo verejných priestoroch, reštauráciach, kaviarňach atď. Nie je nutné si obstarať miestnu SIM kartu.

 

LETENKA

V cene výletu je zahrnutá obojsmerná letenka Bratislava-London Stansted-Bratislava spoločnosti Ryanair,  online check in (elektronická registrácia pasažierov a vystavenie palubného lístka) a malá príručná batožina (40x20x25 cm). Priority boarding a batožina 10 kg (55 x 40 x 20 cm ) nie je zahrnutá v cene. Vieme vám ju zabezpečiť k letenke. Cena je od 10 Euro. Batožina 20 kg nie je zahrnutá v cene. Vieme ju zabezpečiť k letenke, cena je od 20 Euro vyššie v závislosti od termínu. V cene letenky nie je zahrnuté občerstvenie v lietadle.

UPOZORNENIE! Pri registrácii je nutné uviesť správne a celé meno pasažiera ako je uvedené v doklade identity ( občiansky preukaz alebo pas). Následná zmena údajov sa pohybuje od 100 Euro vyššie.

 

Ceny vstupov na atrakcie

Ceny vstupov na jednotlivé platené atrakcie

(cena je na osobu, zakúpené vopred online. Cena na mieste sa môže líšiť. Na niektoré atrakcie sa odporúča kúpiť vstup vopred, lístok na mieste nemusí byť dostupný v daný deň. Niektoré atrakcie sú vypredané týždne vopred. Pri kombinácií  niektorých atrakcií je možnosť získať zľavnený vstup. Po dohode môžeme zabezpečiť vstupenky vopred za vás.)

The Tower of London, child 11,70 £ , adult 24,70£
London Dungeon, 22£
St. Paul Cathedral, adult 17£, child 7,20£
Madame Tussauds, from 34£
Coca Cola London Eye, from 27£
Harry Potter Studio: Adult 45£, Child 37£, Family 2+2 148£
Legoland from 28£
London Sea Life from 37£
Shrek Adventure from 21£
HMS Belfast Ship from 16,35£
Múzeá: vstup do väčšiny múzeí je zdarma
ArcelorMittal Orbit Slide child 10,50 £, adult (nad 16r) 16,50 £
The Sherlock Holmes Museum child 10 £, adult 15 £
The Temple Church, child free, adult 5 £
The Westminster Abbey child 9 £, adult 21 £
Winter Wonderland in Hyde Park free ( platí sa za atrakcie vnútri, kolotoče, klzisko atď).

Rezervácia, Platba a Podmienky

REZERVÁCIA A PLATBA

Kontaktujte nás na:

Prejdeme si spolu všetky detaily.

V ďalšom kroku obdržíte na email registračný formulár na vyplnenie a info o platbe.

Po vyplnení formulára a uhradení poplatku za výlet je vaša registrácia záväzná.

Prihlásiť sa na víkendový výlet do Londýna je možné do 30.09.2019.

 

Storno:

Bezplatné storno výletu pri uhradení poplatku je možné do 30.09.2019.

Do 15.10.2019 je možné bezplatné storno s výnimkou sumy za letenku a náklady s ňou spojené.

Po 15.10.2019 je storno poplatok plná suma výletu.

!!! Upozorňujeme že je nutné uviesť správne a celé meno pasažiera na objednanie letenky tak ako je uvedené v platnom cestovnom doklade. Prípadná zmena je za poplatok cca 100 Euro. Zmena mena pasažiera na letenke nie je možná.

..........................................................................

 

Angličtina v Skalici s.r.o. si vyhradzuje právo zrušiť výlet pri nenaplnení kapacity.

Angličtina v Skalici s.r.o. si vyhradzuje právo zmeny programu výletu.

Angličtina v Skalici s.r.o. vyhradzuje právo na zmenu hotela (kategória a kvalita hotela bude rovnaká alebo vyššia, ako je kategória ponúkaných hotelov).
Angličtina v Skalici s.r.o.  nezodpovedá za zmenu letových časov zo strany leteckej spoločnosti po zakúpení letenky v rámci toho istého dňa odletu.

 

Info a kontakt

Ak máte akékoľvek otázky, pokojne nás kontaktujte.

 

Tel: 0908594206

Email: barbora.hastikova@seznam.cz

 

Objavme spolu v malej skupinke skvelých ľudí známe i skryté zákutia Londýna, jeho grandiózne pamiatky a úžasnú atmosféru, jedlo a kultúrnu scénu.

Tím AvS 🙂